.

.
.
.
.

.

.

.

.

metablic_4-min
IMG_20180219_224521_936
IMG_20170219_201408

به نام خدا

با سلام

گفته می شود:”کمرنگ­ ترین نوشته ها از قوی­ترین حافظه­ ها ماندگاری بیشتر دارد.”

آموزش اثربخش یکی از بهترین هدیه­ هایی است که یک  مدیر می­تواند به کارکنانش اهداء نماید.

این موضوع ضامن حفظ کارکنان؛ این با ارزش­ترین سرمایه های سازمانی در محل کار و کسب می­باشد.

به عنوان یکی از مدیران خدمتگذار به مردم شریف کشور ایران توجه به امر آموزش را ارج نهاده و سعی در ایجاد یک سایت آموزشی نموده­ ام تا بتوانم دانسته­ ها و تجربیات خود را در زمینه مسائل مرتبط با مدیریت کیفیت فراگیر(TQM) در آزمایشگاه­های تشخیص پزشکی ایران بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی مانند استاندارد ۱۵۱۸۹ و مسائل مرتبط با فرایندهای مدیریتی، پشتیبانی و اصلی آزمایشگاه شامل مراحل پیش از انجام آزمون، انجام آزمون، پس از انجام آزمون و نهایتا تضمین کیفیت نتایج آزمون انتقال دهم. زیرا در سراسر زندگی­ ام به این شعار اعتقاد دارم که “کار درست را اگر درست انجام دهی بهره­ وری و حاشیه سود خواهد داشت و باعث ایجاد مزیت رقابتی می­شود”.

امیدوارم تلاش­ های اینجانب در جهت انتقال تجربیات به سایر مدیران در راستای توانمندسازی کارکنان  و ایجاد احساس کارآمدی و استقلال در آنان، مورد قبول خالق منان بوده و موجبات رضایت­مندی مدیران ارشد سازمان­ها را فراهم آورد.

تاریخچه مختصری از مدیر سایت:

نام: صغری

نام خانوادگی: روحی دهنبه

متولد: تهران

اصالتا گیلانی (از خطه سرسبز شمال، شهرستان لاهیجان).


در سال ۱۳۴۵ چشم به این دنیا گشوده و در خانواده ای مقید و مذهبی، زیر نظر پدر و مادری دلسوز و مهربان  تربیت  گردیدم. پدر و مادری که همواره امر تحصیل فرزندانشان بزرگترین دغدغه خاطرشان بود به این دلیل با نظارت ایشان در حضور معلمان، دبیران و استادان این مرز و بوم مورد تعلیم نیز قرار گرفتم. حاصل سعی و تلاش در دوران ۱۲ ساله تحصیل در دبستان، مدرسه راهنمایی و دبیرستان ورود به دانشگاه شهید بهشتی تهران در مقطع کاردانی علوم آزمایشگاهی در سال ۱۳۶۳ و ورود به مقطع دکترای همان رشته در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۶۸ بوده که نتیجه آن، در نهایت افتخار، فراغت از تحصیل در سال  ۱۳۷۳ با عنوان دکترا می باشد. از سال ۱۳۷۸ تا سال ۱۳۹۶ در سمت مسئول فنی آزمایشگاه تشخیص پزشکی انستیتو پاستور ایران به ایفای نقش خود در امور اجرایی، آموزشی، تحقیقاتی و ارائه خدمات پرداخته و هم اکنون در سمت مشاور آزمایشگاه مرجع سلامت و اداره ژنتیک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول خدمت به مردم شریف کشور ایران می­باشم.

در منابع، مسئوليت­هاي افراد داراي مدرك دكتراي علوم آزمايشگاهي در حوزه­ هاي مختلف چنين تعريف شده است:

  • اين افراد در حوزه مراقبت از بيمار با استفاده از الگوريتم­ هاي تست­ هاي آزمايشگاهي و اطلاعات و آگاهي كه از موارد تشخيصي و درماني دارند، با نوشتن يادداشت و تذكر روي برگة جواب آزمايش­ها، استفاده و كاربرد ”آزمايش­ ها” در درمان را تسهيل مي­كنند.
  • در حوزه آموزش، در صورت کسب تخصص به عنوان عضو هئيت علمي دانشگاه ها جذب شده، همجنین به عنوان مشاور بيماران و خانواده­ ها بوده و با ارائه مشاوره به دست اندركاران امر پزشكي و مراقبت هاي بهداشتي، به نحو مؤثري موجب انتشار اطلاعات آزمايشگاهي خواهند شد. آنها به متخصصان امور بهداشتي و عموم مردم، درباره آزمايش­ هايي كه نياز به نسخه پزشك ندارند و تست­هاي آزمايشگاهي بر بالين بيمار (Point of Care Testing) آموزش خواهند داد، همچنين دست­ اندركاران امور بهداشتي را آگاه خواهند كرد و در مورد آناليت­ ها و تست­هاي جديدي كه حاصل پيشرفت فناوري­ هاي رو به توسعه هستند آموزش خواهند داد.
  • در حوزه كاربردهاي تحقيقاتي، آنها تحقيقات باليني را انجام داده و يافته­ هاي تحقيقاتي را به شكل كاربردي در امر بالين به كار خواهند گرفت.
  • در حوزه سياست مراقبت­ هاي بهداشتي نيز، آنها در دسته­ هاي مختلف تصميم­ گيري و سياست­گذاري شركت كرده و پيشنهادات خود را ارائه خواهند داد، همچنين وارد حوزه­ هايي نظير وكالت حرفه­ اي و اخلاق پزشكي خواهند شد.
  • در حوزه وابسته به ارائه خدمات بهداشتي نيز، آنها بخش جدايي­ ناپذير مديريت مراكز آزمايشگاهي، اداره كل خدمات آزمايشگاهي بوده و با تجزيه و تحليل پيامدهاي آزمايشگاهي در حوزه­ هاي كاري متعدد نظير؛ مراقبت مستقيم از بيمار، مديريت­ هاي صنعتي، سلامت عمومي و مؤسسات دولتي، خصوصي، باليني و دانشگاهي، دسترسي به خدمات آزمايشگاهي را تضمين مي­كنند.

خوشبختانه با فرصت­های ایجاد شده و به لحاظ مسئولیت­ های تکلیف شده، در سالیان خدمت کارهای متفاوتی را در حوزه های فوق انجام داده­ام لذا به لطف خدا با صرف عمر گران، تجربیاتی در زمینه­ های مختلف کار آزمایشگاه عایدم گردیده که با توجه به آن علاقمندم دانش­ ام را با کارکنان آزمایشگاه­ ها در میان گذاشته، امیدوارم این تلاش سبب ارتقاء کیفیت عملکرد آزمایشگاه­ های تشخیص پزشکی در ایران گردد.

ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای کلیه مراجعین سایت، امیدوارم مطالب ارائه شده در جهت روزآمد کردن اطلاعات، افزایش دانش و ایجاد انگیزه در به کارگیری دانسته­ ها مفید واقع شود.

 

با احترام

دکتر صغری روحی

راه های ارتباط با ما

شماره تماس: ۰۹۱۲۷۶۲۳۳۹۸

اکانت ما در شبکه Telegram

صفحه اجتماعی ما در Linkedin

صفحه اجتماعی ما در Twitter

پست الکترونیکی ما

  • توضیح دهید